Dr n. med. Szymon Nowak

Lekarz przyjmuje w zakresie:

 • diagnostyka i leczenie boreliozy
 • medycyna morska i tropikalna
 • medycyna podróży
 • choroby wewnętrzne

Wszystkim osobom wybierającym się na dalekie, tropikalne wakacje, chcemy zaproponować konsultacje w nowo otwartej poradni z lekarzem medycyny podróży, dr n. med. Szymonem Nowakiem. Podczas wizyty pacjenci otrzymają zalecenia dotyczące wyjazdu, higieny oraz profilaktyki chorób tropikalnych i wypełnią kwestionariusz przedwyjazdowy. W ramach działań poradni można skorzystać także z diagnostyki chorób układowych, a także diagnostyki i leczenia boreliozy.

Rejestracja na wizyty pod numerem telefonu: +48 61 848 33 74 w godzinach pracy biura.
Cena wizyty 250zł.

Badania:

 • Borelioza przeciwciała IgM met. ELISA

  55 150 
 • Borelioza przeciwciała IgG met. ELISA

  55 150 
 • Borelioza przeciwciała IgM met. Western-Blot

  135 250 
 • Borelioza przeciwciała IgG met. Western-Blot

  135 250 

Biografia:

Studia medyczne ukończył w 2012 r. na Uniwersytecie Medycznym im. Karola  Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2014 r. rozpoczął rezydenturę w zakresie chorób wewnętrznych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, którą następnie kontynuował w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego. Od 2013 r. związany z Katedrą i Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie w 2022 r. obronił pracę doktorską dotyczącą nowych markerów diagnostycznych ciężkiego przebiegu malarii. 

Na co dzień pracuje z pacjentami powracającymi ze strefy międzyzwrotnikowej. Zajmuje się również przygotowaniem podróżujących do tropiku w zakresie stosowania profilaktyki przeciwmalarycznej oraz doboru obowiązkowych i zalecanych w ruchu międzynarodowym szczepień ochronnych. Swoje doświadczenie tropikalne zdobywał w czasie kilkumiesięcznego stażu w jednym z polskich ośrodków medycznych w Zambii. Ponadto posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce oraz leczeniu chorób pasożytniczych, takich jak bąblowice wątroby, zarażenia pasożytnicze przewodu pokarmowego czy borelioza z Lyme. Boreliozą zajmuje się w oparciu o obowiązujące wytyczne towarzystw naukowych oparte na dowodach (evidence based medicine – medycyna oparta na faktach) dotyczących diagnostyki, interpretacji testów serologicznych i klinicznej oceny wskazań do leczenia. Autor i współautor publikacji naukowych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych oraz rozdziałów o tematyce tropikalnej i pasożytniczej w uznanych i cenionych podręcznikach akademickich chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych. Członek Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego i Towarzystwa Internistów Polskich.